KARAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
İŞYERİ SAĞLIK VE GÜVENLİK BİRİMİ

İş Ekipmanlarının Periyodik Kontrolleri Genelgesi Yayınlandı

Okul ve kurumlarımızın elektrik tesisatı, kazan dairesi, yangın sistemleri vb. iş ekipmanlarının periyodik kontrolleri ilgili mevzuat yanında yayınlanan 2019/5 sayılı Genelgeye göre yapılacaktır.
İş Ekipmanlarının Periyodik Kontrolleri Genelgesi Yayınlandı

İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ve İş ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliğine göre okul ve kurumlarımızda bulunan iş ekipmanlarının yılda 1 defa periyodik kontrollerinin, periyodik kontrol uzmanlarınca  yapılması gerekmektedir. Yayınlanan Genelge ile periyodik kontroller, Okul/Kurum Müdürlüğünün İl İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimine yazılı talebi üzerine yapılacaktır. Okul/ Kurum Müdürlüğünün iş ekipmanının periyodik kontrol süresi dolmadan en az 1 ay önce İl İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimine yazılı talepte bulunması gerekmektedir. Periyodik kontrol tarihlerinin geçikmesinden ve yapılmamasından okul ve kurum müdürlükleri sorumlu tutulacaktır. Bu nedenle ilgili Genelgenin titizlikle incelenmesi ve gerekli tedbirlerin alınması gerekmektedir. Genelgeye ulaşmak için yandaki linki tıklayanız.../www/genelgeler/dosya/11

0 - 0338 280 7086

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.